Modelarska Fanaberia

Przedświąteczny szał udziela się tłumom zagęszczającym sklepu modelarskie i inne przybytki komercji. Moja uwagę przykuł produkt modelarski, który jest pod wieloma względami zaburzeniem równowagi wszechświata. Weźmy go pod lupę i wyciągnijmy na światło dzienne.

rafhartzg1.jpgCzego się czepiam czyli co w tym dziwnego?

  • Po pierwsze nazwa Fanaberia – trafiony zatopiony.
  • Po drugie kolory do bólu nie kamuflażowe.
  • Po trzecie – produkt polski.

Te cechy wydają się po prostu nienormalne. Narzędzie modelarskie zaprojektowane przez Rafharta z PWM, wyfrezowane z precyzją w twardym aluminium. Produkt jeszcze taki nie do końca wykończony, ale już szczerzący zęby. Podoba się i trzymam kciuki. Może wreszcie się coś uda w naszym kraju pelargonii i malwy.

Po co komu maszynka do zaginania blaszek?

Jeżeli sklejasz rekreacyjnie model, to jej nie potrzebujesz. Jedna dla zaawansowanego modelarza, a już szczególnie sklejającego dużo modeli, to narzędzie konieczne.

Bez dobrej gietar… zaginar… tego czegoś nie zegniesz rantów na błotnikach w 1/35. Specjalne zęby w kilku szerokościach i z różnym katem krawędzi poskłada ci pudełka z blaszek i wywinie rożne kształty bez bólu i zbędnej straty czasu. To cholernie przyspiesza składanie modelu.

Przyczepiłbym się do pewnej ostrości krawędzi, zbyt prosty kąt prosty, wolałbym lekkie sfazowanie. A wykończenie i walory mechaniczne są bez zarzutu. Miejmy nadzieję, że będzie też mniejszy brat, nie wszyscy gną klapy w 1/32 lub błotniki w 1/35.

Seria poszła

Pierwsza seria produkcyjna trafiła do sklepów, lista: link. Podaję też link do sklepu sponsora: Arma Hobby, skąd pobrałem zdjęcia i gdzie narzędzie jest jeszcze na stanie: kup tutaj.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s