Spitfire w skali 1/72 – postaw na ofertę firmy Eduard

Eduard to czeska firma, która na rynku modelarskim działa od1989 roku. W jej ofercie znajdziemy plastikowe modele samolotów, helikopterów, statków oraz samochodów. Producent wyróżnia się tym, że zawyża poziom i ustawia się jako topowa firma modelarska Europy.
Spitfire MK IX to jeden z najlepiej poznanych modeli samolotów, jednak, rzadko mamy okazję zakupu tak dobrze i szczegółowo wykonanego modelu w skali 1/72. Inni producenci, którzy także oferują ten model, to także AZ-Model oraz Italieri, nie mogs się oni jednak równać z Eduardem, który zamknął temat modeli Spitfire IX w skali 1/48 i 1/72. Reportaż ze sklejania Spitfire Eduarda 1/48 znajdziesz tutaj.

70121_Spitfire_Mk.IXc_late_version_krabice_4_2016_TISK_KB

Eduard Spitfire IX 1/72 – jakość wykonania

Czeski producent oferuje modelarzom coś więcej, niż poprawnie wykonany model kultowego myśliwca. Według pierwszych doniesień na jego temat, samolot jest jednym z najlepiej wykonanych modeli w tej skali – oferuje zarówno bardzo szczegółowy wygląd, jak i łatwe sklejanie.
To właśnie spasowanie części (a raczej jego brak) sprawia, że wielu modelarzy ma problem ze sklejaniem w mniejszych skalach. W nowym modelu tego problemu nie będzie, ponieważ wykonano go ze szczególną dbałością o detale, na podstawie bardzo szczegółowych planów. Szczególną uwagę zwrócono na to, by sklejanie samolotu odbywało się bez przeszkód.

O tym, jak dokładnie wykonano nowy model samolotu Spitfire, świadczą drobne szczegóły, jak nity i delikatnie zaznaczona powierzchnia blach. Detale tego typu, trudno znaleźć w modelach innych producentów w tej skali.
Wybierając model firmy Eduard, nie jesteśmy skazani tylko na jedną wersję (jak to często bywa w mniej popularnych skalach). Producent zadbał o umieszczenie na ramkach dodatkowych elementów, które umożliwiają stworzenie innych wersji samolotu, w tym MkVII, Mk VIII i MkXVI.
Dodatkowym plusem są polskie oznaczenia modelu. Spitfire to samolot arcypolski. A z polskich producentów, modele i akcesoria do Spitfire to mamy tylko Arma Hobby z rozpoznawczym Spitfire XI (pochodna IX) i akcesoria Attack Squadron link.

70121_0170121_0270121_0370121_0470121_0570121_06

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s