SB2C-4 Helldiver 1/32

Czeska firma HPH wypuściła wczoraj kolejny model w skali 1/32. Model SB2C-4 Helldiver to prawdziwa bestia. Samolot brzydki jak niezgrabna dziewczyna po raz pierwszy odtworzony w tak dużej skali. Co czeka nas po otworzeniu pudełka?

SB2C_Helldiver_1943

SB2C z lotniskowca USS Yorktown, 1943

Curtiss SB2C Helldiver

SB2C-4 to wersja seryjna Helldivera, która weszła do służby na przełomie 1943/44 zastępując w jednostkach bombowych US Navy wysłużone SBD-5 Dauntless do połowy 1944 roku, w sam raz aby wziąć udział w walkach o Mariany. Podczas masowego starcia lotniskowców w czerwcu 1944 nie odegrały tak dużej roli jak F6F-3 Hellcat i ogólnie nie były lubiane przez załogi. Pod konie wojny role bombowca przejeły myśliwce F4U-1D Corsair, wypierając SB2C i F6F-5 ze służby.

helldiver122

Model Bestii z HPH 1/32

Niezaprzeczalnie brzydki wygląd i przydomek bestia łączą się w bardzo fajny obiekt do postawienia na półce, zwłaszcza w sklai 1/32! . Czeska firma HPH, producent modeli wystawowych i bardzo ambitnych modeli do sklejania w dużej skali wykonała kawał dobrej roboty. W zestawie znajdują się części żywiczne, w tym przezroczyste, ogromna blaszka fototrawiona, mosiężne lufy i inne rurki, pasy załogi z materiału i duża kalkomania.

Pytanie które ciśnie się na usta to „za ile ta przyjemność”. Odpowiedź schłodzi co bardziej zapalczywych, 210 EUR piechotą nie chodzi. Model należy polecić ambitnym modelarzom przyzwyczajonym do żywicy, z grubszym portfelem i odpowiednią ilością wolnego czasu.

Zdjęcia HPH i wikipedia

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s