Bitwa o Atlantyk polskich producentów

W nowym roku nasila się konkurencja polskich wytwórców modeli do sklejania. Polem walki stały się modele okrętów z Bitwy o Atlantyk. Dotychczasowy hegemon, Mirage Hobby został zaatakowany przez IBG serią niszczycieli klasy Hunt w skali 1:700. Modele na pewno ucieszą polskich modelarzy, pierwsze pudełka to ORP Ślązak i ORP Kujawiak. Modele w skali 1:700 w cenie ok 45 zł są tańsze niż Mirażowskie korwety Flower w skali 1:350 (55zł). Tematyka wybrana przez IBG jest dobrze wyważona biorąc pod uwagę zainteresowania modelarzy krajowych i międzynarodowych. Modele fregat Mirage maja „lepsza skalę” ale niestety zainteresują głównie modelarzy zagranicznych.

Tym co nas podnieca są dodatki!

W sukurs IBG i Mirage przyszłą firma Hataka błyskawicznie przygotowując serię farb do okrętów Royal Navy z Bitwy o Atlantyk. Z tego co dowiedziałem się od producenta, będą one dostępne osobno i nie są na razie planowane zestawy farb.

Royal Navy bannerKiedy patrze na reklamę farb morskich z Hataka, zaczynam się zastanawiać, który z liderów polskich producentów modeli wypuści Garlanda… 1/700 czy 1/350.

Panie Majszczyk, prosimy o komentarz!

Reklamy

Jedna uwaga do wpisu “Bitwa o Atlantyk polskich producentów

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s