Weathering z Hataka Hobby

Polski producent farb modelarskich z segmentu premium – Hataka Hobby wchodzi śmiało w tematykę weatheringu. Weathering to pokrótce takie pomalowanie modelu, żeby wyglądał jak działający i zużyty w warunkach polowych. chodzi tu o brud, smar i rdzę. Obtarcia i obicia farby itd. Jak chcesz dowiedzieć się więcej o weatheringu czyli postarzaniu modelu, przeczytaj wcześniejszy wpis.

Kto działa w weatheringu?

W dziedzinie weatheringu gwiazdą jest Mig Jimenez, założyciel firm Mig Productions, AK-Interactive i Ammo. W ofercie są pigmenty i emaliowe farby do zaciektów i washy (oraz sotatnio akrylowe farby), Inna strategie przyjęła Lifecolor – farby akrylowe w zestawach do kurzu, rdzy i gumy, itd. dodatkiem były tu akrylowe washe tzw Tensocrom. Wszystkie firmy produkują zestawy do color modulation/color desaturation.

as24

Wetathering z Hataką

Hataka Hobby wypuściła już dwa zestawy, jeden do malowania pojazdów układu warszawskiego. Farby te nie są do końca odpowiednikiem color modulation, moim zdaniem idą krok dalej. Color modulation używane bez umiaru prowadzi do groteskowo wyglądających modeli. Zestaw Hataki pozwala na wykonanie color modulation, ale ma też kolory o odmiennym stopniu zużycia. Dobry modelarz wyciśnie z nich znacznie i więcej.

as26

Drugi zestaw to rdza. Dobór kolorów jest bardzo dobry, nie ustępuje liderom rynku. Można się tylko cieszyć i życzyć Hatace kolejnych trafionych zestawów.

Zestawy dostaniesz w dobrych sklepach, ja kupuję w Arma Hobby.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s