Figurki do sklejania

Modelarstwo to hobby które zabiera dużo czasu – ukończenie modelu plastikowego samolotu to kilkanaście dni pracy, statki i czołgi to jeszcze większy wysiłek. Osoby które pracują i mają rodziny często muszą skończyć ze swoim hobby – właśnie z uwagi na brak czasu i małe prawdopodobieństwo ukończenia modelu. Sklejanie figurek żołnierzy to świetne rozwiązanie dla osób które nie mają zbyt wiele czasu, a nie chcą tracić pięknego hobby.

Odwzorowanie rzeczywistości

Modele figurek produkowane są w kilku skalach – często określana jest też ich wysokość w mm (co dziwiłoby w przypadku pojazdów), zatem możemy sklejać zarówno duże jak i małe modele. Figurki mogą przedstawiać zarówno całe postaci jak i same popiersia. Szczególnie pięknie prezentują się postacie jeźdźców. Wojna to nie tylko żołnierze ale i krzywdy cywili – również takie figurki są dostępne w sklepach modelarskich.

 

figurka konna

Figurka Kościuszki – efektowne przedstawienie dawnego munduru. Zdjęcie www.figus.pl

Nie tylko pierwsza i druga wojna…

Osoby które tworzą modele pojazdów upodobały sobie okres Drugiej Wojny Światowej. Jeśli sklejasz figurki, masz do wyboru całą historię – od czasów antycznych do współczesności. Jak już wyżej wspominaliśmy, sklejenie figurki trwa krócej niż pojazdu, w szybki sposób możemy stać się posiadaczami kolekcji figurek z danego okresu historycznego. Daje to szansę na rozwój naszej wiedzy historycznej.

Mundur

Jeśli chcemy by nasze prace były podziwiane, musimy liczyć się z koniecznością wiernego przedstawiania rzeczywistości. Jest to szczególnie ważne gdy będziemy malowali naszą figurkę. W przypadku wielu modeli będziemy musieli włożyć dużo wysiłku w znalezienie odpowiednich źródeł historycznych mówiących o tym jak wyglądały poszczególne elementy umundurowania i uzbrojenia. Mundury różniły się w zależności od wojska oraz okresu historycznego i miejsca – dlatego czeka na nas dużo dyskusji na forach modelarskich i historycznych na temat mundurów.
Mundury niektórych wojsk były podobne do siebie w takim stopniu iż przy jednym malowaniu żołnierz będzie przedstawiał Polaka, natomiast jeśli pomalujemy figurkę w inny sposób – można będzie uznać go za Anglika.

mundury angielskie

Polacy czy Anglicy – figurki żołnierzy II W Ś (www.figus.pl)

Co daje nam sklejanie figurek

Sklejanie figurek ma pewną przewagę nad pojazdami – można poznać przez zabawę całą historię, nie tylko współczesność. Dzięki sklejaniu figurek dowiesz się mnóstwo ciekawych rzeczy i będziesz miał okazję zabłysnąć historyczną wiedzą.

Reklamy

Jedna uwaga do wpisu “Figurki do sklejania

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s